Nowoczesne metodyki zarządzania rzuciły zupełnie nieznane wcześniej światło na kwestie związane z wytwarzaniem oprogramowania. Każdy, kto by chciał się na ten temat dowiedzieć czegoś więcej powinien wybrać się na scrum szkolenie.
Można tam poznać nie tylko szczegółowe zasady, na których opiera się ten framework, lecz także dowiedzieć się, w jakich okolicznościach powstawał i co było kluczową kwestią, która zapoczątkowała jego przyspieszony rozwój.
Baza szkoleń - z czego korzystać?
Jeszcze do niedawna, przynajmniej część osób jak ognia unikała tematu zwinnego zarządzania i pozostawała przy tradycyjnych metodach zarządzania. Przeważnie człowiek unika wprowadzania nowych rozwiązań, jeżeli ich nie zna. Wszystko co nie do końca znane, wzbudza bowiem strach. Chcąc lepiej poznać to, w jaki sposób działają zwinne metodyki zarządzania, warto wybrać się na specjalistyczne kursy.
Oferta jest niezwykle ciekawa - znajdzie się i coś dla osób raczkujących w temacie, jak i dla tych, którzy mają już jakąś wiedzę na ten temat. Najciekawsze szkolenia oscylujące w obszarze tematyki zwinnych metod zarządzania to między innymi szkolenia scrum master, szkolenie scrum developer, szkolenia scrum product owner.
Inne artykuły o tej tematyce: http://tiny.cc/kiedy-zatrudnic-agile
Jak powstał Scrum i do czego jest wykorzystywany?
Historia scruma jest stosunkowo krótka. Można przyjąć, iż pierwsze prace nad nim rozpoczęły się pod koniec ubiegłego stulecia, jednak dopiero po powstaniu manifestu Agile przybrały określony kształt.
Scrum to nic innego jak framework do zarządzania projektami. Wykorzystywany jest bardzo często przy projektowaniu programowania. Jest to bardzo specyficzna dziedzina, w której już jakiś czas temu przestały się sprawdzać tradycyjne metody zarządzania.
Implementacja scruma do własnej firmy może przynieść wiele korzyści. Jednak by się tak stało, należy pomyśleć o przeszkoleniu wszystkich pracowników, którzy będą mieli być członkami zespołu projektowego. Jest to dosyć specyficzne środowisko pracy o nieco odmiennych założeniach, niż te znane do tej pory.
Komentarze
Prześlij komentarz