Przejdź do głównej zawartości

Zarządzanie projektami - na czym polega?

Na czym polega zarządzanie projektami? Chodzi o to, aby zadanie przeprowadzić od początku do końca, bez niespodzianek w stylu opóźnienie w czasie czy niesprostanie oczekiwaniom klienta. W systemie projektowym pracuje wiele firm.

Wykorzystują one różnorodne techniki zarządzania. Wciąż niezwykle popularne są modele tradycyjne, które sprawdzają się zwłaszcza przy projektach wymagających stabilności. Jednak w przypadku branży informatycznej zupełnie nie zdały one egzaminu i to właśnie pod jej kątem powstały zwinne techniki zarządzania, a o których wiedzę specjalistyczną można zdobyć na agile szkolenia.

Jak zarządza się projektami w Scrum?

Trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, aby stworzyć odpowiedni zespół, który będzie w stanie przejść przez nawet najtrudniejsze zadanie. Właściwy dobór pracowników jest sprawą kluczową. Bez tego nie można odnieść sukcesów.

Zespoły Scrumowe składają się przeważnie z kilku osób. Nie może być ich zbyt wiele, ponieważ wówczas praca przestaje być efektywna i łatwiej o błędy w komunikacji, a to właśnie prawidłowa i przejrzysta komunikacja jest podstawą zwinnych metodologii zarządzania projektami.

W modelach tradycyjnych osoba zarządzająca projektem była wyrocznią - to ona wyznaczała zadania i przeprowadzała specjalistyczny proces nadzoru i kontroli. W Scrumie jest nieco inaczej, o czym można się przekonać zapisując się na szkolenie Scrum.

Zwinne zarządzanie projektami

Szkolenia Scrum master to ciekawa propozycja dla każdego, kto pragnie dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, jak właściwie zarządzać projektami w zarządzaniu zwinnym. Kierownik projektu ma być swego rodzaju mentorem, który jedynie pokazuje drogę, a zespół samodzielnie wybiera optymalną ścieżkę działania.


Agile. Zobacz też: http://tiny.cc/zarzadzanie-agile


Inne propozycje dla osób zainteresowanych tematyką nowoczesnego i zwinnego zarządzania projektami, to między innymi szkolenia Scrum developer oraz szkolenia Scrum product owner, Uczestnicząc w certyfikowanych szkoleniach można podnieść poziom wiedzy, co przełoży się na jakość pracy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Szkolenia personalne

Coraz częściej spotkać można ofertę szkoleniową w zakresie tzw. umiejętności miękkich. Co to takiego i czego tak na takich szkoleniach uczą? W przeciwieństwie do kompetencji twardych, takich jak np. znajomość języka obcego czy języka programowania, kompetencje miękkie są trudne do sprawdzenia i zmierzenia. Dotyczą one cech psychofizycznych oraz umiejętności interpersonalnych takich jak: komunikatywność, kreatywność, umiejętność pracy w zespole czy radzenie sobie ze stresem. Z kompetencjami miękkimi każdy człowiek się rodzi, co nie znaczy, że nie można ich ćwiczyć i rozwijać. W dzisiejszych czasach umiejętności miękkie są ważnym kryterium przy wyborze pracowników. Poza twardymi kwalifikacjami, popartymi dyplomami i certyfikatami to tylko te umiejętności są oceniane w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Oczywiście zależy to miejsca na które aplikujemy. Podobna tematyka: Szkolenie ze sprzedaży Zdolności interpersonalne są kluczowe w zawodzie handlowca, ale już w mniejszym stopniu np. dla prog

Jak zatrudniać pracowników

Aby proces rekrutacji nowego pracownika przebiegł pomyślnie, należy przede wszystkim jasno i tak określić, czym ta osoba zajmowała się zajmować oraz które są wymagania co do jej wykształcenia, umiejętności, doświadczenia zawodowego a czasem nawet bycia pewnych cech charakteru niezbędnych z punktu widzenia rekrutującego.